Skocz do zawartości

Zdjęcie

PORAJ

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2653 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 30 maj 2014 - 16:49

Mało wody , dużo ludzi w naszym kraju.
Zobaczcie ile ludzi jest w lesie jak są jagody Dołączona grafikaDołączona grafika.
Powinni też wygiąć zjadacze borówek , zieleniatek i borowików.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#22 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 30 maj 2014 - 18:15

Nie wymrą, przychodzą kolejni młodzi. Pokolenie roszczeniowe,
i w kółko narzekanie że "w tym Kraju"... Ja mówię jaki naród taki Kraj.
Wszyscy go tworzymy.
Jak sami się nie zmienimy i sobie nie przypilnujemy to kto za nas to zrobi, może Rosja, Niemcy?

Jak w terenie zabudowanym jest znak 50 jedziemy 80.. CB Radia, Yanosiki itp..
Niemiec, Szwed, Czech, Słowak zwalnia,
ostatnio Francuzowi w dupe bym wjechał bo na Odrzykoniu nagle mi zwolnił do 60km/h, zgodnie ze znakiem. :) :)
na 90 przyspieszył i fajeczkę wielką pykał :).

Myślę że ciężko nas będzie upilnować.
Pozdrawiam
RadaR

#23 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 162 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 30 maj 2014 - 18:40

Dla jasności to nikomu śmierci nie życzę,a pisząc o wymarciu miałem na myśli naturalne wymieranie pokoleń.
To że łowiących jest coraz więcej to niezaprzeczalny fakt,ale jednak się coś zmienia.Czy dwadzieścia pare lat temu walczył ktoś o łowiska no kill?Ciężko było by wtedy znalezć kogo kolwiek utożsamiającego się z takim wędkowaniem.
A grzybki czy jagoddy są zbierane bo są,ktoś powie że to samo można powiedzieć o rybach łowię bo są.Tyle że ryba"wyrwana"ze stawu po deszczu tam się nie pojawi jak grzyb.Ale i zbieraczom runa leśnego również można przykleić łatkę syfiarzy,wystarczy zobaczyć ile puszek,butelek i innego badziewia w lesie zostawiają.
Panowie nie jestem extremistą czy innym ortodoksem że nie zabijamy i koniec.Chodzi mi o zdrowy rozsądek,a tego jakoś ciężko jest się doszukać w obowiązującym RAPR.Gdy jeszcze do tego dołączy się ludzików w dowolny sposób naginający przepisy aby się nachapać to mamy jak mamy.
Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#24 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 30 maj 2014 - 20:49

My właśnie mówimy że te nowe pokolenia to się nie wiele różnią od wymierających,
może to kwestia obycia, wychowania, które zresztą dostały od tzw. "wymierającego pokolenia" :)

Fajna ta zasada Kanadyjska zabierz ile potrzebujesz. Chyba nie znasz potrzeb Polaków :)
W Szwecji jest zasada, zabierz tyle ile dzisiaj zjesz, nie żeby zaraz do zamrażarki,
to dobra zasada, a mogę zjeść dużo, prawie tyle co Niemcy :)
RadaR

#25 Wojtek

Wojtek

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 404 postów

Napisano 31 maj 2014 - 01:13

Fajna ta zasada Kanadyjska zabierz ile potrzebujesz. Chyba nie znasz potrzeb Polaków Dołączona grafika

Dokładnie. Spotykam się z tym od lat. Każdy mówi, ze bierze tylko tyle ile potrzebuje .. a że potrzebuje sporo (delikatnie rzecz ujmując) .. to i bierze sporo (żeby nie powiedzieć: ile natura dała). Ot taka nasza polska cecha charakteru.

W Szwecji jest zasada, zabierz tyle ile dzisiaj zjesz, nie żeby zaraz do zamrażarki, to dobra zasada, a mogę zjeść dużo, prawie tyle co Niemcy Dołączona grafika

Tam gdzie my biwakowaliśmy w Szwecji, przed pomostem stoi tablica z napisem: ryby (szczupaki) powyżej 5 kg zaleca się wypuszczać, gdyż stanowią one wartość turystyczną tego miejsca.
Kilka dni temu Skorupa podlinkował mi posta w którym nasz rodak zaprasza turystów dokładnie na "nasze" Szwedzkie jezioro (wybrane przez nas dość przypadkowo - dość daleko od promu; >500 km, żeby właśnie było dziko). Ów przewodnik wędkarski na fotkach trzyma zberetowane duże ryby. Cóż .. najwidoczniej on ( i jego klienci) też mogą dużo zjeść i żaden Szwed nie będzie im prawił od sedna.

Użytkownik Wojtek edytował ten post 31 maj 2014 - 01:13

Tam gdzie nie ma ludzi jest pięknie ... dziwny zbieg okoliczności.

#26 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2653 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 31 maj 2014 - 22:39

@Wojtek na tych - moich ulubionych ostatnio- fotkach Szwed taszczy atrakcję turystyczną 16 kg.
Następnego dnia też był.
Na miejscu obok sklepu z pamiątkami była waga i eleganckie metalowe miejsce do sprawiania ryb.
Tak więc kij ma dwa końce.
Trzy dni później chłopaki z WMH kręcili reportaż o tym miejscu a szwedzki przewodnik wszystko ładnie opowiadał.
Z czasem nabieram coraz większego dystansu do wyznawców nie zabierania ryb , Niemców, Szwedów , Arabów i samego siebie.Dołączona grafikaDołączona grafika

Co do prędkości to nie nację są zdyscyplinowane to wysokości mandatów i kar je tak spowalnia.
Rozmawiałem z kierowcą (TIR)który- za stan tech.- w Dani dostał mandat 14 tys eu. Do dziś się trzęsie.
Ja do dziś się trzęsę jak nad dachem mojego auta przeleciała pękająca opona z Tir,a.

... można by pewnie tak bez końca ale idę spać ... jutro bezludna wyspa Poraj Dołączona grafikaDołączona grafika i zawody WCP

Załączone pliki

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#27 siti

siti

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 01 czerwiec 2014 - 16:53

w du..e z tym 16 kg zobacz jasiu co na drugim planie stoi!
Aż się prosi o potraktowanie turystyczne... i wyjechanie jak najdalej.
Jak tam chłopaki na poraju?
gdzie patyki tam wyniki!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych