Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zalew Czorsztyński

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 gajowy

gajowy

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 24 lipiec 2012 - 23:24

Cz możecie coś napisać o tym zalewie?
Chcę wybrać się z rodzinką i najbardziej zależy mi na informacji czy zbiornik nadaje się do wypoczynku z dziećmi?

#2 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów
  • Koło:Koło nr 27 "FAMEG" Radomsko

Napisano 25 lipiec 2012 - 07:50

Wędkarsko Ci nie pomogę, jeżdżę w ten rejon od 43 lat, czyli właściwie od urodzenia, ale wędkowałem tylko na Dunajcu.
Ja tam głównie łażę po górach.

Jeśli chodzi o dzieci, to nie powinny się nudzić. Nad zalewem jest kilka plaż:
- "Zamajerz" koło zamku w Niedzicy
-"Stylchyn", położona niedaleko osady turystycznej Czorsztyn, koło zatoki Stylchyn,
- centrum windsurfingu "Mizerna" leży w zatoce Sygulina, sąsiadującej z zatoką Stylchyn. Oprócz desek windsurfingowych można tam wypożyczyć sprzęt wodny i zacumować łódkę. W obrębie centrum znajduje się stacja WOPR i kąpielisko dla dzieci;
- zatoka ?Aqualand? w pobliżu stacji narciarskiej w Kluszkowcach oferuje plażę oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego.
Te 3 ostatnie znajdują się po północnej stronie zbiornika, od Czorsztyna.

Sam rejon obfituje w mnóstwo atrakcji. Podaję Ci link do strony, którą robiłem znajomym, tam wymieniłem, co jest ciekawego w okolicy.
Nie wiem w jakim wieku masz dzieciaki, ale nie zapomnij zabrać ich na lody w cukierni u Jacaka w Szczawnicy. Cukiernia jest w centrum miejscowości, przy zejściu do stacji początkowej kolejki na Palenicę. Dla nich samych warto tam jechać.
Jeśli masz jakieś pytania, pisz.

Użytkownik bormar edytował ten post 25 lipiec 2012 - 11:27

#3 gajowy

gajowy

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 25 lipiec 2012 - 18:08

dziękuję za odpowiedź
dzieci: 12 i 4 lata
masz jakieś sprawdzone sposoby na ciekawe spędzenie czasu podczas gorszej pogody, zwłaszcza z 4-latkiem?

#4 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów
  • Koło:Koło nr 27 "FAMEG" Radomsko

Napisano 26 lipiec 2012 - 10:28

Jeśli będzie brzydka pogoda to zostaje chyba tylko zwiedzanie i turystyka gastronomiczna. Zamek w Niedzicy, Czorsztynie (choć tam jest niewiele do zobaczenia, głównie widoki), wyjazd do Szczawnicy, kolejka na Palenicę i tor saneczkowy na niej, muzeum Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku. Można skoczyć na Słowację, przejście w Niedzicy. Tam zamki w Kieżmarku, Starej Lubovni, aquaparki, najbliżej chyba w Vrbowie.
Naprawdę złej pogody Ci nie życzę. Ostatnio słuchałem wypowiedzi jakiegoś specjalisty od dzieci, że podczas wyjazdu najlepiej zabrać ze sobą zabawki, choćby rysowanki i parę kredek, ale musi to być coś nowego dla dziecka. wtedy jest szansa, że na trochę się zajmie :)
Polecam Ci jeszcze dwa miejsca, dzieciak może brzechtać się w wodzie i budować tamy, zamki z kamieni. Są to przełom Białki pod Krempachami i Biała Woda w Jaworkach.
Zawsze jeszcze możesz założyć coś od deszczu, choćby płaszcz foliowy i zabrać rodzinkę w góry. Spacer Wąwozem Szopczańskim lub Homole to wspaniała wycieczka, której nie przeszkadza nawet niewielki deszcz.
Ten ostatni sposób spędzenia czasu polecam najbardziej. A jak po zejściu z gór smakuje kwaśnica albo pstrąg.
Pozdrawiam :)

Użytkownik bormar edytował ten post 26 lipiec 2012 - 10:35

#5 Ice

Ice

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 13:06

Zbiornik jak najbardziej nadaje się do wypoczynku z dziećmi do tego jest super wędkarsko. Zbiornik ewidentnie się zmienia, nie byłem w tym roku, ale jeździłem tam co roku przez 5 lat i tak na początku było od groma leszcza od 25 do 40 cm, czzasami trafiały się większe sztuki ale to głównie przy wejściu dunajca. Przy wejściu białki tatrzańskiej można złowić każdą praktycznie rybę, od pstrągów (normalnie jakies 50-100 metrów od ujścia) po sandacze i to wszystko na kukurydze czy robala. Spinningowo cały zbiornik jest do przełowienia i jest bardzo ciekawy. Bardzo duża ilość okonia który bierze całymi dniami od 15-25 cm, zdarzają się większe sztuki. Najskuteczniejsze przynęty według mnie to jeśli chodzi o białą rybę kukurydza z robakiem (przy założeniu np dwóch ziarenek częstotliwość brań się nie zmienia a biorą naprawdę ładne płocie czasem leszcze, zakładałem nawet po 3 kukurydze na haczyk nr 8), jeśli chodzi o spinning to obrotówki z czymś czerwonym, nie ważne czy są jakieś kropki paski czy chwościk przy błystce, czerwona wstawka poprawia skuteczność, i gumki kolory motor oil lub też czerwone. W razie pytań można pytać, napewno pomogę, bo ten zbiornik jest moim ulubionym zbiornikiem i już zdąrzyłem go trochę poznać.
Kiedyś WS, ale zapomniałem hasła :lol:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych