Skocz do zawartości

Zdjęcie

Syngalizator brań do feedera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bzyku

Bzyku

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 662 postów
  • LokalizacjaLipnik/Łódź

Napisano 19 lipiec 2012 - 23:36

Witam po długiej przerwie.Wiem, temat sam przeczy sobie:) Mam takie pytanko:

czy zna ktoś z was jakiś sposób na dźwiękowe sygnalizowanie brań ( oprócz dzwoneczków , które nie raz są kłopotliwe) na drgającej szczytówce? Oczywiście na wędki ustawione w pozycji pionowej , tak jak to zwykle bywa na rzece. Jak to tej pory znalazłem takie rozwiązanie, ale to jedynie sygnalizowanie świetlne.Męczy mnie trochę kilkugodzinne wpatrywanie się w szczytówkę czy to z świetlikiem czy bez , stąd moje zapytanie. Dzięki z góry za odpowiedź.

Użytkownik Bzyku edytował ten post 19 lipiec 2012 - 23:37

C&R

#2 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 09:16

Kiedyś były na allegro takie sygnalizatory dźwiękowe do DS-a zakładane na szczytówkę ale teraz szukałem i nie mogę tego odszukać.

#3 michaś

michaś

Pretendent

• Użytkownik
  • 1173 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 20:01

To co tam jest pod tym linkiem to trochę lipa i nie dzwoni, widziałem u Gregora na wędce, sygnalizator brań, taki jak montujesz na sztycy, tzn.spełnia taką rolę, ale konstrukcyjnie wygląda inaczej, położenie wędki nie odgrywa żadnej roli, bo zapinasz na wędkę, fajna sprawa, zdaje się że są u Włodka na Promenadzie, cena to ok.25 pln.
Michaś ( Koło Lakord-Sazan)
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#4 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 21:21

Bzyku - ja używam zwykłe sygnalizatory .
A mianowicie ? Stawiam wędki na podpórkach normalnie jak na drgającą szczytówkę w sygnalizatory ustawiam jakieś 30 -40 cm przed szczytówkami przekładając przez nie żyłeczkę .
Każde dotknięcie rybki widoczne .

Pozdrawiam :zdrowko:
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#5 kera65

kera65

Podawacz Piwa

• Wędkarska Częstochowa
  • 205 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 lipiec 2012 - 12:49

Nie warto tego kupować, przez cały czas mruga a w czasie brania zmienia kolor świecenia i intensywność migania ,ale bardzo męczy wzrok w nocy.
Kupiłem to ale tylko raz w nocy używałem.
kera65[koło pólnoc]
nie godej idiocie że jest idiotą bo bydziesz mioł przegwizdane a jednak dali to robia

#6 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 44 postów
  • Koło:Koło nr 27 "FAMEG" Radomsko

Napisano 21 lipiec 2012 - 14:28

Zgadzam się z kolegami, ten sygnalizator, który podałeś w linku kolega miał w sklepie. Rozeszły się, ale więcej o nie nikt nie pytał, a z rozmów z użytkownikami wynika, że się nie sprawdziły.
Wydaje mi się, w DS mogą się sprawdzić sygnalizatory zakładane na wędkę, takie jak niektórzy używają przy połowie np. sandacza z gruntu. Jednak w rzece jest problem z uciągiem wody, płynącymi gałęziami itp., które fałszują wskazania sygnalizatora.
Podaję Ci linki:
1
2
Jest wiele takich sygnalizatorów, różne firmy, i w sumie 2 zasady działania.
Pierwsza, to zaczep w sygnalizatorze, i informacja o tym, że coś pociągnęło za żyłkę (sprawdza się we wspomnianym łowieniu drapieżników). Później piszczy już cały czas. Druga to z kolei obracające się kółko, po którym przesuwa się żyłka. Podobnie jak w normalnym sygnalizatorze.
Ale mimo wszystko nie ma jak widok drgającej szczytówki ze świetlikiem. Bezcenny :rolleyes:

#7 Bzyku

Bzyku

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 662 postów
  • LokalizacjaLipnik/Łódź

Napisano 22 lipiec 2012 - 12:49

Dzięki Panowie za porady :)
C&R

#8 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 07:14

Mnie najbardziej sprawdzają się dzwonki + świetlik do dzwonka czy na rzekę czy na stojącą wodę. Dzwonek nie robi sztucznych brań, dzwoni tylko wtedy gdy jest faktyczne branie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych