Skocz do zawartości

Zdjęcie

No szto małpa zimno ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 23 czerwiec 2012 - 14:15

Decyzje o wiosennym wypadzie na graniczne wody szwedzko-norweskiego jeziora Foxen/Stora Le ułatwił mi przyjaciel z Włodawy (@BAK). Kiedy ich ekipa połowiła sporo szczupaków w tym dwie ponad metrowe sztuki i na grubo okoni decyzja była prosta. Zbieram dupsko i jadę.
Częstochowska ekipa w składzie @Mentus , @Kiki , @RadaR i ja miała dość łatwe zadanie. Dostać się samolotem do Oslo bo majdan z jedzeniem i wędkami zabrał nam WłodawaTeam. Banalnie łatwe było do momentu jak nasze d... na lotnisko odstawił niezalogowany father @RadaR,a (dzięki panie Piotrze) i szybko dolecieliśmy do Norwegii ... a tam no cóż spędziliśmy ( jak się okazało później to tylko preludium było )w oczekiwaniu na transport chyba z 8 godz. Od tej pory wiem po co są sklepy wolnocłowe na lotniskach ... kupujesz i wolno pijesz w oczekiwaniu...Dobra do rzeczy...

Pierwszy dzień ! Na miejscu !
Prawie noc ... tradycyjnie już... @Bak przy nawrotce wypada z łódkiDołączona grafika
DSC02853-002.jpg

Dzień drugi

Płyniemy z @Mentusem aluminiową łódką hand made of Sweden ... (patrząc na to cudo nie wierzę że ten Viking co ją spłodził należy do tego samego plemienia odpowiedzialnego za Grippeny.) Rozpoznanie wody. Zeszło nam do wieczora. Nie jest źle. Kilka szczupaków złowionych i widzieliśmy olbrzymie pstrągi (mnie wszystkie ryby spadły z casta Dołączona grafika)
DSC02872-001.jpg
DSC02921-001.jpg
Po powrocie okazuje się że @Kiki i @Radar połowili lepiej i mają się dobrze. To dobry znak bo nigdy na początku nie łowimy i nie widać entuzjazmu.
DSC00897-001.jpg
DSC00900-001.jpg
Ponadto dowiadujemy się że pierwsze okazy łowia chłopaki z zaprzyjaźnionego domku przy akompaniamencie krótkofalówek ... TU RYBA 1 AKWARIUM ODBIÓR ...
2012-05-030.jpg
20120530_093313-001.jpg
Wracamy na chatę Dziś na kolację będzie podawany schłodzony "napalm".
foxen wiosna 2012 017.jpg

Dzień trzeci

Nie rozdzielamy składów. Łowimy z @Mentusem 3y osiemdziesiątki i kilka drobnych szczupaków. Wieczorem jednym jerkiem (16 cm) łowie kilka szczupaków i okoni. Co dziwne niektóre okonie są wielkości jerka.
DSC03002.JPG
DSC03024.JPG
DSC03035.JPG
DSC02937.JPG
DSC02931.JPG
Późnym wieczorem jezioro zabiera mi tę mega przynętę. Odnajduje na mapie fajny skrót i z zastawiamy łódkę a sami idziemy spacerkiem na chatę. Nasze drugie połówki z domku smutne bo bez ryby dziś .
Pozostała część ekipy łowi piękne okonie 42 cm i trafili pierwszego szczupaka ponad metr.(102 cm).
img_0842-001.jpg
img_0844-001.jpg
2012-05-29_20.04.47.jpg
DSC01367.JPG
Jest ciekawie.Nocą wstępuję w cała ekipę wiara w lepsze jutro. Wszyscy wierzą że podobnie jak na pierwszą komunię jutro dostaną rano od jeziora mega prezent i wszyscy przyjmują ... to za pewnik. W lodówce kończą się jedynie jajka i okrągłe ciasteczka.

Dzień czwarty - wigilia dnia dziecka

Część ekipy obłowiła rano górki i pagórki łowiąc piękne okazy okoni i dorodne szczupaki... nasz domek wstał jak oni wracali... Mimo to popołudniu udaje nam się podjąć męską decyzje. Jedziemy po paliwo do łodzi. Po drodze widzimy łosia !!!
DSC03040-001.jpg
@RadaR zaopatruję się w przynętę tej samej firmy co mi odebrało jezioro wczoraj.
.Po 20 minutach nowo-zakupioną przynęta i raczej to co się uwiesiło na jej końcu wprawia mojego kompana w radość połączoną z przerażeniem...Na końcu jest ogromny szczupak z ogromnym ryjem . Z niekłamaną radością własnoręcznie podebrałem mu tego olbrzyma. Teraz szybka sesja foto łowcy i jego zdobyczy. (106 cm ).
DSC03055-001.jpg
DSC03064-001.jpg
Kiedy łowca wysyłał mms do kraju ja łowie ... 60-ątki. Czas odstawić łódkę i się zrelaksować. Tego wieczora zabrakło w lodówce wyskie. Dzień piąty

Kto rano wstaje temu ten łowi ...
2012-05-31_06.49.46.jpg

O 10 nad ranem przekonałem się po co @Kiki kazał kupić sok wysoko-słodzony... z zimnym piwem smakuje jak ambrozja.Po południu ożyliśmy.
DSC01039-001.jpg
Do dziś mi się śmiać chcę jak -analogicznie do mnie - Radek pożegnał się ze swoją cudowną przynętą... poleciaaaałaDołączona grafika a że była tonąca nie miała wyjścia. Pół godziny ciszy. Ja łowie on w żałobie. Kilka szczupaków później ...
- Ej weź sobie tę przynęte jest podobna to tamtej...
W drugim rzucie złowił mega walczącego szczupaka 101 cm ... a ja jak giermek podbieram.
DSC03140-001.jpg
Do cholery nie przyjechałem tu robić za grip ! Dołączona grafikaDołączona grafikaDo końca tego dnia walczyłem o lepszy wynik ... bezskutecznie.Dołączona grafika
DSC01023 (1)-001.jpg

Dzień szósty.

Dziś pływam z @Kikim.Po tym jak dostałem sms że Mirek łowi 112 cm !!!

img_0850-001.jpg
foxen wiosna 2012 101.jpg

a reszta chłopaków ma wyniki i my postanawiamy ostatni raz się zmierzyć z tym jeziorem. Powiem tak chciałbym zobaczyc tę rybę co sie Krzysiowi powiesiła i spięła po 10 sek. ... Przynęta fatso 14 cm ... nie zdołał jej poderwać tylko obserwowaliśmy jak się przesuwa i odpływa wyginając tylko kij. Cóż widocznie @Kiki musi tu jeszcze raz przyjechać podobnie jak ja i chyba wszyscy. Odstawiamy aluminiowa łajbę i w czwórkę wracamy do domku.
DSC03199-001.jpg

Dzień siódmy ... dzień świra.

Chłopaki ogarneli domek i czekamy do 2 w nocy na transport na lotnisko. Okazuję się że podobnie jak na początku opóźnienie to norma. Obawy czy w ogóle zdążymy przysłoniły nam temperaturę (0 st.) w jakiej przyszło na czekać pod chmurką i tylko dzięki pomocy Mirka jakimś cudem zdążyliśmy na samolot do Krakowa.

Podsumowanie
:- najlepszy wędkarski wypad na Szwecję.- 10 osób - pięć szczupaków ponad metr. (112, 106 , 102 ,102 , 101 )
- piękne garbusy w tym 2 okonie ponad 40 cm (44 , 42 )
- trzy łosie jeden w obiektywie
- ja znów nie przekroczyłem 1m.

ps. jak mówię że napiszę to napiszę Dołączona grafika
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#2 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 23 czerwiec 2012 - 17:10

Jasiurski ty to masz dar :bajera:
Dla pozostałych Walecznych :respect:
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#3 gangu

gangu

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 23 czerwiec 2012 - 17:16

wyjazd pierwsza klasa :klaszcze: rybki też dopisały :fishing: towarzystwo "pierwyj sort" o "napalmie" co sponiewierał mnie w pierwszy dzień nie wspomnę :jabol: ( po powrocie dochodziłem do siebie przez 2 tyg.) podsumowując wyjazd - bardzo udany, ekipa wyborna :super: za rok jak wszystko będzie ok jadę na 100%. pozdro dla "muczaczo" :gitara:

#4 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 805 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 23 czerwiec 2012 - 18:27

Nie mam pytań :hoold:
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#5 mirekn63

mirekn63

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 23 czerwiec 2012 - 18:27

W końcu wziąłeś się za siebie i wstawiłeś artykuł.Możesz wyjaśnić skąd wziął sie tytuł artykułu , bo nie wszyscy wiedzą

#6 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 24 czerwiec 2012 - 10:39

No piknie pany, piknie.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#7 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 25 czerwiec 2012 - 13:25

Fajna wyprawa i opis. Graty :respect:
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#8 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1258 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 25 czerwiec 2012 - 17:58

No dobry wyjazd! Zazdroszczę...

#9 Chyży

Chyży

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 43 postów
  • LokalizacjaZłoty Potok Irydion

Napisano 25 czerwiec 2012 - 20:29

Zdjęcie nr 24 to chyba zmontowane było?! Jasiu jakiś inny(czupryna) a i rybka jakaś nie teges. Czyżby:bania:

#10 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 25 czerwiec 2012 - 21:22

Zdjęcie nr 24 to chyba zmontowane było?! Jasiu jakiś inny(czupryna) a i rybka jakaś nie teges. Czyżby:bania:

Zdjęcie wykonał dobry informatyk a jednocześnie dupa nie fotograf Dołączona grafika przez co trzeźwy wyszedłem jak małpa.Dołączona grafika

W końcu wziąłeś się za siebie i wstawiłeś artykuł.Możesz wyjaśnić skąd wziął sie tytuł artykułu , bo nie wszyscy wiedzą

Myślę @mirekn63 że lepiej nie ... ewentualnie tytuł w formie dowcipu można znaleźć w necie.Dołączona grafika

#11 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 25 czerwiec 2012 - 22:03

Mentus, Jasiur wygląda na tym zdjęciu jakby grał w filmie TRON :)
świeżo po turnieju :rolft4:
RadaR

#12 misza06

misza06

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 367 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 23:10

Jednym słowem przesadzili z tym Photoshopem! Gdzie kto widział gerbusa 40? :question:
misza06

#13 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 25 czerwiec 2012 - 23:16

Jednym słowem przesadzili z tym Photoshopem! Gdzie kto widział gerbusa 40? :question:

@misza06 ale o co chodzi ?
Na Poraju są takie dwa Dołączona grafika

#14 STEMPEL

STEMPEL

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 584 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 13:43

super wszystko, dla mnie najlepsze jest zdjęcie 12- eleganckiego wędkarza ,co prawda brakuje krawata ale i tak kultura jest.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych